Archiwum

 Akademia Hatha-Jogi

Sławomir Bubicz

Rodzina Iyengarów

Asany

TAD-Asany

Kursy i obozy jogi

Różności i ciekawostki

Rynia

Akademia Hatha-Jogi Sławomira Bubicza przy ul. Wałowej 3.

Ośrodek istniał w tym miejscu w latach 1999 - 2017.

 

Sławomir Bubicz

 

Rodzina Iyengarów

Najsłynniejsze trio nauczycieli jogi

 

Asany

Autor: Koji Kamoji

Jak ujrzał asany wybitny artysta pochodzenia japońskiego mieszkający w Polsce.

 

TAD-Asany

Galeria zdjęć pana Tadeusza Szkopiarka, nestora wśród joginów w Instytucie. Zaczął praktykować kilkanaście lat temu. Teraz ma 85 lat i jest w doskonałej formie, w pełni aktywny.

Wywiad z panem Tadeuszem możesz przeczytać tutaj.

Zdjęcia: Bogdan Rutkowski

 

Kursy i obozy jogi

 

Różności i ciekawostki

 

Rynia

W 2008 r. zakończyliśmy 10-letnią działalność w ośrodku w Ryni. Było to wówczas jedyne takie miejsce w Polsce - stworzone wyłącznie do praktyki jogi. Oddalone 30 km na północ od centrum Warszawy, w miejscowośœci wypoczynkowej nad Zalewem Zegrzyńskim, malowniczo położone tuż przy brzegu jeziora.
Kompleks składał się z trzech budynków - nowo wybudowanej sali do ćwiczeń, sypialni, łazienek, salonu i kuchni.
Całośœć została wykończona przez zawodowego architekta wnętrz.

Budynki otoczone były bujną zielenią. Położony w pobliżu lasów i tras spacerowych, był miejscem przepełnionym szczególną atmosferą spokoju. Jego ciepły wystrój i domowy charakter sprzyjały wytwarzaniu się bliskiej więzi między uczestnikami.
Tu, pozostawiwszy za sobą wielkomiejski pośœpiech i gwar, w blasku rozpalanego co wieczór ogniska, każdy miał szansę wsłuchać się w siebie, poczuć wi꼟 z ludŸźmi i przyrodą, posłuchać tego co mają do powiedzenia i otworzyć się na nowe doznania.

Sesje jogi odbywały się w przestronnej sali, do której dochodziły głosy ptaków i plusk fal. Jeśœli pozwalały na to warunki atmosferyczne, ćwiczenia odbywały się pod gołym niebem. Jak w indyjskim aśœramie, w ośœrodku tym kumulowały się dobre wibracje wszystkich osób, które kiedykolwiek praktykowały w nim jogę.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo