Siedziba

Działalność Instytutu Jogi jest scalana osobą Sławomira Bubicza, ikony i prekursora jogi Iyengara w Polsce, którego metody pracy z ludźmi stały się legendarne. Jest on założycielem Instytutu; sprawuje nadzór merytoryczny nad wszystkimi zajęciami, sam prowadzi wiele sesji, organizuje szkolenia, wykłady i sesje wyjazdowe.

Instytut Jogi istnieje w różnych postaciach od 1984 roku, kiedy Sławomir Bubicz rozpoczął nauczanie jogi w Polsce.

Do 1998 r. zajęcia odbywały się w salach gimnastycznych oraz domach kultury.

Od 1999 do 2017 r. istniała Akademia Hatha-Jogi w zmodernizowanym budynku po starej kotłowni przy ul. Wałowej 3. Ośrodek został zaprojektowany zgodnie ze standardami najlepszych miejsc tego typu na świecie, zwłaszcza Instytutu Iyengara w Punie. Obejrzyj zdjęcia poprzedniego ośrodka tutaj.

Od 2017 r. działa Instytut Jogi, który mieści się w dogodnym punkcie, na skrzyżowaniu dwóch linii metra, przy ul. Świętokrzyskiej 31/33A. II piętro, domofon 21. Obecna siedziba daje jeszcze większe możliwości przekazywania wiedzy i praktyki jogi. Znajdują się w nim dwie sale do ćwiczeń, świetnie wyposażone w dodatkowy sprzęt. Do Instytutu można łatwo dojechać samochodem, metrem, tramwajem i autobusem.

Instytut ma bogatą i subtelną strukturę. Jest to przede wszystkim szkoła jogi, utrzymywana w duchu najczystszego Iyengarowskiego przekazu, pochodzącego z czasów, kiedy sam Mistrz Iyengar aktywnie nauczał i osobiście szkolił przyszłych nauczycieli.

 

Wnętrze Instytutu Jogi

 

Więcej zdjęć tutaj

Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo